KONST / Litografier / Färglitografi 16197107
nr 1619 7107
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Signerad, numrerad 43/65. Färglitografi. Bladets mått: 14,5x20,5, yttermått inklusive ram: 33x37 cm
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:02:58
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup